Segregacja śmieci - od czego zacząć?

Segregacja śmieci – od czego zacząć?

W większości gospodarstw domowych praktykuje się segregowanie śmieci. Jest to bardzo potrzebne naszej zaśmieconej planecie, dzięki temu dokładamy niewielką cegiełkę do ratowania świata przed całkowitą śmieciową zagładą. Ponad to, opłata za śmieci segregowane jest niższa, a jak wiadomo miło jest zaoszczędzić kilka groszy. Jak podejść do tematu segregacji od strony technicznej, aby w naszym domu zdało to egzamin.

Wyznaczamy miejsce w mieszkaniu

Najczęściej pojemnik ze śmieciami znajduje się w kuchni pod zlewem. Dlatego najbardziej oczywistym rozwiązaniem jest, aby odpowiednie pojemniki na śmieci segregowane znalazły również tam swoje miejsce. Pojemniki są dwukomorowe, posiadające przegródkę na szkło i drugą na plastik, papier i metal. W zależności od ilości osób w gospodarstwie domowym wybieramy odpowiednią jego wielkość.

Odpowiednie pojemniki na śmieci w domu prywatnym

Osoby mieszkające w budynkach jednorodzinnych lub wielorodzinnych otrzymują worki na śmieci segregowane. Odpady odbierane są raz w miesiącu, zatem potrzebne jest miejsce na napełniające się worki. Wygodnym rozwiązaniem są stojaki na worki ze śmieciami segregowanymi, lub odpowiednie pojemniki na śmieci z pokrywami, które są odporne na warunki atmosferyczne.

Segregowanie nie jest uciążliwe

Na początku można na na lodówce umieścić kartkę z grafiką dotycząca segregacji. Po około miesiącu stanie się to już naszym nawykiem. W segregowaniu śmieci ważne jest, aby wszelkie kubeczki, butelki czy inne opakowania były umyte. Poza tym chyba każdy potrafi rozróżnić szkło, plastik, papier czy metal.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *