Czyszczenie garażu – dobór środków, sprzętu i organizacja pracy

Garaż to miejsce, gdzie wykonujemy szereg prac, trzymamy samochód oraz części i akcesoria do niego przeznaczone. Pełni też funkcję budynku gospodarczego oraz stanowi miejsce przechowywania różnego rodzaju narzędzi i nie tylko. W związku z tym na dłuższą metę trudno jest nam utrzymać ład i porządek. Choć utrzymanie czystości jest nie lada wyzwaniem, wcale nie musi tak to wyglądać. Garaż, jak każde inne pomieszczenie, co jakiś czas należy sprzątać. Jakich środków i jakiego sprzętu użyć oraz jak zorganizować pracę, by ta przyniosła najlepsze efekty? Podpowiadamy.

Unikanie pierwszych problemów

Jak uniknąć pierwszych problemów, jakie mogą nas spotkać? Przede wszystkim musimy zastanowić się, co będzie nam potrzebne do wykonania prac, jakie trudności możemy napotkać, a także jakie czynności musimy wykonać, by posprzątać pomieszczenie. Kluczową kwestią jest przede wszystkim odpowiednia organizacja w garażu. Warto więc na początku dokonać segregacji przechowywanych przedmiotów. Jeśli wciąż posiadamy narzędzia, które przez ostatnie 12 miesięcy nie były używane, to znak, że nie są nam potrzebne. Przedmioty te nie dość, że nie wnoszą nic do naszego garażu, dodatkowo zajmują w nim miejsce. Na tym etapie powinniśmy usunąć wszelkie narzędzia i przedmioty, które nadają się do wyrzucenia, a te działające przenieść w inne miejsce. Odpowiednio ułożone, a tym bardziej właściwie opisane, pomogą uporządkować nam przestrzeń i ułatwić pracę.
Prócz odpowiedniej organizacji garażu istotnym czynnikiem jest właściwy dobór sprzętu, w tym maszyn, padów, ale też chemii, jaka będzie potrzebna nam do wykonania czynności. Dzięki nim możemy szybciej wykonać swoją pracę, a tym samym zaoszczędzić czas i pieniądze.

Organizacja pracy i określenie zakresu prac

Nawet najlepsze narzędzia nie będą w stanie pomóc nam bez odpowiednio zorganizowanej pracy. Aby móc wyczyścić całą powierzchnię garażu, powinniśmy pozbyć się z niego jak najwięcej przedmiotów. Przede wszystkim musimy wyjechać z niego samochodem oraz wynieść wszystko, co jest możliwe. Kluczowe jest to, aby cała powierzchnia była dostępna. W niektórych garażach, jak te zlokalizowane w galeriach handlowych, czy miejscach użyteczności publicznej, gdzie w dzień musimy liczyć się z dużym ruchem, czyszczenie możemy zaplanować w godzinach nocnych. W zależności od tego, czy czyścimy garaż prywatny, czy wykonujemy to na zlecenie Klienta, warto uzgodnić zakres prac z administracją lub właścicielem budynku. Dzięki temu będziemy wiedzieć, kiedy możliwe jest usunięcie jak największej liczby pojazdów oraz na co musimy zwrócić uwagę, wykonując prace.
Czyszcząc garaże użyteczności publicznej, zawsze liczy się czas. Musimy więc optymalnie go wykorzystać. Dlatego organizując pracę, musimy upewnić się, że nasze maszyny są w pełni sprawne, sprzęt ma naładowane baterie, a środki czyszczące są optymalnie dobrane. Ponadto ważne jest odpowiednie dobranie personelu, który powinien być doświadczony i przygotowany do pracy. Określenie zakresu prac i jasny podział obowiązków pozwoli ustalić tryb pracy, by osiągnąć zamierzone cele, które zapewnią zadowolenie Klienta.

Dobór odpowiednich maszyn i środków chemicznych

Aby czyszczenie przyniosło zamierzone rezultaty, kluczowy jest dobór odpowiedniego sprzętu. Najważniejszym z nich jest maszyna czyszcząco-zbierająca dopasowana do wielkości czyszczonej powierzchni. Rodzaj maszyn i ich wydajność przekłada się nie tylko na efekty, ale też czas, jaki potrzebny jest nam do wykonania zlecenia. Często przez zleceniodawcę określany jest czas wykonania zlecenia, dlatego musimy wiedzieć, jaka jest efektywność i wydajność posiadanego sprzętu oraz ile czasu pracuje na jednym cyklu naładowania baterii.
Prócz maszyn, warto powiadać też pady czyszczące. Te charakteryzują się różną twardością, która powinna być dostosowana do posadzki tak, by nie uległa zniszczeniu. Twardość padów oznaczona jest kolorami: od najciemniejszego do najjaśniejszego gradacja twardości padów się zmniejsza. Podczas zleceń możemy spotkać się z posadzką betonową, przemysłową, żywiczną, epoksydową, czy gresową, dlatego odpowiedni dobór sprzętu i chemii jest niezwykle istotny.

Środki czyszczące mają na celu podnieść wydajność pracy maszyny, a Klientowi zapewnić efekty, jakich oczekiwał. Decydując się na konkretne preparaty, zawsze musimy zapoznać się z zaleceniami producenta, by efekt nie był odwrotny od zamierzonego. Warto wiedzieć, że nawet uniwersalna chemia czyszcząca wymaga zdroworozsądkowego podejścia do działań. Powinniśmy zadbać o własne bezpieczeństwo, a więc założyć odzież i rękawiczki ochronne, a także zapewnić wentylację pomieszczenia.

Aby mieć pewność, że praca zostanie wykonana solidnie, a efekty będą nas zadowalać, warto zaufać profesjonalistom. Do takich firm należy Ochrona Juwentus, która świadczy usługi czyszczenie garażu dopasowane do indywidualnych potrzeb każdego z Klientów. Firma na przestrzeni lat zrealizowała już wiele tego typu zleceń, dzięki czemu posiada doświadczenie, które pozwala na realizację wysokiej jakości usług i usunięcie wszystkich, nawet najtrudniejszych zabrudzeń, co gwarantuje czystość, jakiej oczekują Klienci.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *