Skąd wziąć pomysł na firmę?

Skąd wziąć pomysł na firmę

Polacy są jedną z nacji, która najchętniej otwiera własne działalności gospodarcze. Marzy nam się niezależność, którą może zapewnić własna firma, jednakże trzeba być świadomym, że 5 na 10 biznesów upada po pierwszym roku działalności, a kolejne 3 w przeciągu następnych 5 lat. Tylko 2 firmy na 10 przetrwają dekadę.

Jak zwiększyć swoje szanse w biznesie?

Dobry pomysł na biznes to podstawa, jednak często on nie wystarczy. Potrzeba jeszcze odpowiedniego zaplecza i pieniędzy na start. Istnieje mnóstwo opcji zewnętrznego dofinansowania, które zapewni odpowiednie środki pieniężne na początek. Z naszej strony musimy tylko przedstawić mocny biznesplan. Biznesplan to w ogóle podstawa przy rozpoczynaniu własnej działalności, ponieważ pozwala spojrzeć szerzej na rynek i zobaczyć, czy na usługi albo produkt, który chcemy świadczyć jest zapotrzebowanie.

Skąd wziąć pomysł na firmę?

Pomysł na biznes można znaleźć praktycznie wszędzie. Warto się rozejrzeć, zobaczyć czego brakuje w naszej okolicy, ponieważ to właśnie ona będzie na początku obszarem naszego działania. Ponadto warto porozmawiać z innymi biznesmenami albo zajrzeć do urzędu pracy, żeby wybadać na które usługi jest największe zapotrzebowanie. Szukajmy swojej niszy, ale nic na siłę, ponieważ biznes który nas nie pasjonuje, może nie mieć szans na przetrwanie w dłuższej perspektywie.

Własna firma to mnóstwo możliwości, ale także ogromna odpowiedzialność. Zanim postawimy wszystko na jedną kartę, warto wcześniej zrobić rozeznanie na rynku, żeby niepotrzebnie nie utopić swoich pieniędzy.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *