hurtownia wody mineralnej

Kiedy należy pić wodę

Woda niezbędna jest aby nasze organizmy prawidłowo funkcjonowały. Jednak ile powinniśmy jej spożywać? Czy lepiej pić ją przed posiłkiem czy po, a może w trakcie? Podczas ćwiczeń czy może zaraz po nich. Stosując wodę mineralną warto to wiedzieć aby jej składniki były prawidłowo wchłaniane a nasz organizm odczuł ich życiodajną siłę.

Woda przed posiłkiem czy w trakcie?

Picie wody 15 min przed posiłkiem powoduje uczucie sytości w trakcie spożywania pokarmu. Jeżeli się odchudzamy taka opcja jest jak najbardziej wskazana. Dzięki niej spożycie pokarmów zmaleje a my będziemy czuli się nasyceni. Natomiast popijanie wody w trakcie jedzenia nie jest wskazane dla osób z problemami żołądkowymi.

hurtownia wody mineralnej

O jakiej porze pić wodę

Picie wody najlepiej rozpocząć od samego poranka. Poranne nawadnianie organizmu wypłukuje z niego toksyny, uzupełnia braki wody jakie powstały z nocy a także dostarcza składników mineralnych na nowy dzień. W trakcie dnia również nie wolno zapominać o piciu wody. W pracy najlepiej zaopatrzyć się w wodę butelkowaną ze sprawdzonej hurtowni wody mineralnej. Jeżeli pracodawca nie zapewni nam dostępu do wody to powinniśmy zrobić to sami! Ważne aby dziennie spożywać około 2,5l wody. Wieczorem przed snem warto również wypić szklankę wody. Dzięki temu nasze śluzówki zostaną odpowiednio nawilżone a ryzyko zawału serca znacznie się zmniejszy.

Ćwiczenia a picie wody

Osoby uprawiające sport powinny nawadniać organizm przed rozpoczęciem ćwiczeń jak i w ich trakcie. Spożywanie wody podczas ćwiczeń nawadnia organizm i wpływa na zwiększenie wytrzymałości organizmu czyli jego wydajności. Odwodnienie, które może wystąpić przy nadmiernym wysiłku często obniża ciśnienie krwi, przyczynia się do wzrostu temperatury organizmu a w efekcie końcowym powoduje bolesne skurcze. W trakcie ćwiczeń bardzo się pocimy wydalając ważne substancje mineralne. Z tego względu warto pić wodę zawierającą magnez, wapń i sód aby je stale uzupełniać.

Najważniejsze jest jednak aby pić wodę regularnie, powoli małymi łykami oraz przez cały dzień. Nagłe spożycie dużej ilości wody sprawi, że nasz organizm nie przyswoi składników mineralnych a nawet może je dodatkowo wypłukać.


Opublikowano

w

przez

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *