Rozdzielnice główne

Rozdzielnice główne

Jest bardzo wiele rodzajów rozdzielnic. Podziałów ich można doszukiwać się pod różnymi kryteriami począwszy od zasad konstrukcji, miejsca instalacji aż po sposób instalowania. Niemniej jednak, każda z nich potrzebuje właściwej obudowy, które maja na celu chronienie instalacji przed złymi warunkami atmosferycznymi i nie tylko.

Ukrycie okablowania w specjalnej, przystosowanej do tego skrzynce jest wymagalne ze względu na bezpieczeństwo. Dostęp niepowołanych osób do całej instalacji elektrycznej danego miejsca mógłby się skończyć tragicznie. Szafy na rozdzielenie główne można spotkać wszędzie tam, gdzie istnieje możliwość zagrożenia zwarcia, odsłoniętych kabli itd.

Czym jest rozdzielnica elektryczna

Jest to jeden z elementów sieci elektrycznej, który zawiera podzespoły i różne urządzenia mające na celu łączenia lub przerywania łączności w obwodach elektrycznych. Zazwyczaj proces ten odbywa się w połączeniu z:

  • różnymi urządzeniami sterowniczymi,
  • urządzeniami ochronnymi,
  • elementami służącymi do pomiarów (np. licznik energii elektrycznej),
  • lub regulacji (sterowniki, regulatory itd.).

Rozdzielnice zaliczają się do standardu szaf nazywanego rack. Do tego standardu zaliczają się również szafy serwerowe i telekomunikacyjne.

https://spirex.pl/

Szafy serwerowe i telekomunikacyjne

Szafy IT, szafy rack czy po prostu szafy serwerowe i telekomunikacyjne są niezbędnym wyposażeniem każdej serwerowni. Dzięki tego rodzaju wyposażenia możliwe jest właściwe wyposażenie serwerowni umożliwiające zorganizowanie przestrzenne wszelakich urządzeń IT. Wymiary i ułożenie takich szaf są istotne. Szafy takie układa się obok siebie w odpowiednich odległościach. Ich architektura jest istotna dla sprawnego funkcjonowania całego osprzętu informatycznego lub telekomunikacyjnego przedsiębiorstwa.

Rodzajów szaf jest wiele. W zależności od typu instalacji, jaka ma być w nich przechowywana, miejsca, w którym ma być postawiona oraz warunków atmosferycznych przybiera ona wiele różnych wcieleń. Dlatego szafa serwerowa to również szafa 19”, natomiast nie każda szafa 19” będzie szafą serwerową.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *