Komputer stacjonarny czy laptop - co częściej się sprawdza

Komputer stacjonarny czy laptop – co częściej się sprawdza

Technologia w dzisiejszych czasach idzie w stronę mobilną. Jak najmniej kabli i urządzeń, z którymi nie możemy się poruszać. Jednak to czy wybierzemy komputer stacjonarny czy laptop jest podyktowane naszymi wymaganiami i tym co będziemy robić na tym sprzęcie.

Wybór laptopa powinien być wtedy, kiedy chcemy być mobilni, chcemy nosić nasz komputer do pracy, na łono natury czy nawet do kawiarni, aby tam w spokoju pracować na nim. Laptopy w tym wypadku są po prostu lepsze, zwłaszcza jeżeli wybierzemy laptopa z mocną baterią. Wymagania komputera przenośnego nie muszą być wysokie. Jeżeli nie mamy zamiaru pracować w skomplikowanych programach graficznych czy też grać w wymagające gry możliwym jest kupienie laptopa taniego, który posłuży dobre kilka lat. Istnieją też dzisiaj laptopy typowo do gier, które są naprawdę mocne, jednak nadal środowisko „graczy” uważa, że do gier nadaje się tylko PC.

Komputer stacjonarny- kiedy i w czym lepszy?

Komputer stacjonarny jest lepszy w przypadku, kiedy nasza praca na nim nie opiera się tylko na pisaniu tekstów czy przeglądaniu stron internetowych. Przede wszystkim ekran, który możemy dobrać o odpowiedniej wielkości jest bardzo ważny aspektem. Laptop może mieć maksymalnie 17,6 cali ekran. Oglądanie filmów na takim ekranie nie zawsze daje frajdę, natomiast to komputera stacjonarnego możemy dobrać duży i dobrej jakości monitor. Wymagania komputera stacjonarnego już są wyższe. Warto tutaj zainwestować więcej, przede wszystkim w procesor i kartę graficzną, które w efekcie posłużą nam dłużej oraz będą bardziej wydajne w grach czy podczas oglądania filmów hd.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *