girlandy

Zestawy krążników – czym są girlandy i kiedy się je stosuje?

Krążniki to pojedyncze elementy podporowe przenośników taśmowych. Poza pełnieniem funkcji podpory, posiadają one również inne zadania, do których należy przede wszystkim ułatwianie przenoszenia ładunku. Niektóre konstrukcje wymagają zastosowania girlandów, czyli zestawów krążników. Czym charakteryzują się girlandy? Kiedy są potrzebne? Co należy o nich wiedzieć?

Czym są girlandy?

Girlandy to nic innego, jak połączone ze sobą krążniki. Zestawy można tworzyć z różnego rodzaju krążników. Najważniejsze jednak jest to, aby były one ze sobą odpowiednio połączone. Solidne połączenie jest niezbędne, aby nie doszło do fatalnej w skutkach awarii. Nie trudno sobie wyobrazić, jaką katastrofą skończyłoby się rozłączenie krążników w czasie pracy.

girlandy

Kiedy stosuje się zestawy krążników?

Zestawy połączonych krążników znajdują zastosowanie w wielu sytuacjach. Tak naprawdę stanowią one nieodłączne elementy konstrukcyjne wielu przenośników taśmowych, wykorzystywanych w zasadzie we wszystkich branżach. Szczególnie poleca się stosowanie girlandów zawsze wtedy, gdy przenośnik zmuszony jest znosić wyjątkowo duże obciążenia. Rzecz w tym, iż girlandy cechują się wyjątkową wytrzymałością. Co więcej, doskonale znoszą nie tylko przenoszenie ciężkich materiałów, ale również mocne uderzenia. Tym samym, przerzucają materiał na przenośnik, nie trzeba obawiać się uszkodzenia krążników. Właściwość ta wynika przede wszystkim z elastyczności girlandów. Za sprawą ruchomych połączeń zachowują one zdolność ruchową, zwłaszcza, że są to konstrukcje podwieszane.

W przypadku standardowych przenośników taśmowych często montaż girlandów jest możliwy, jednak tylko opcjonalny. Natomiast jeśli chodzi o długie przenośniki, montaż pełnego zestawu krążników okazuje się w wielu przypadkach koniecznością. Wysokiej jakości girlandy umożliwiają bardzo szybki ruch taśmy, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa transportu. Jednak aby móc w pełni zaufać girlandom, należy sprawdzić, czy posiadają one atesty dowodzące odpowiedniej jakości montażu zestawów krążników. Kluczowa jest także klasa materiałów, z których elementy te zostały wykonane.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *