Wynajmujemy biuro - o czym trzeba pamiętać?

Wynajmujemy biuro – o czym trzeba pamiętać?

Rozpoczęcie działalności gospodarczej łączy się z wieloma formalnościami. Mowa tu oczywiście o wielu sprawach urzędowych, ale nie tylko. Jedną z kluczowych kwestii jest miejsce prowadzenia własnego biznesu. W tym celu konieczne będzie wynajęcie biura.

Lokalizacja i budynek

Przede wszystkim należy zastanowić się nad właściwą lokalizacją. Musi być to miejsce, do którego klienci dotrą bez problemu. Nie chodzi w tym przypadku jedynie o dojazd autem, ale także o połączenia komunikacji miejskiej. Ważny jest także prestiż samej lokalizacji biura. W tym przypadku istotna jest branża, w jakiej będzie prowadzony biznes.

Metraż biura

Niezwykle ważny jest także sam metraż biura. W tym przypadku warto wcześniej wykonać projekt ułożenia mebli oraz miejsc pracy w biurze. To pozwoli nam na wynajęcie takiego biura, które da właściwy komfort pracy.

Cena wynajmu biura

Oczywiście niezwykle ważne są same koszty wynajmu. Warto wcześniej zapoznać się z cenami rynkowymi wynajmu biura. Pozwoli to nam na poznanie średnich kosztów wynajmu, a to sprawi, iż uniknie się sytuacji, w której za wynajem po prostu się przepłaci.

Media i ich koszty

Na koniec nie można zapomnieć o mediach. W tym przypadku istotne są także dodatkowe koszty. Przed podpisaniem umowy dokładnie należy zapoznać się z informacją jakie koszty mediów są już wliczone w cenę wynajmu, a jakie stanowią dodatkowe koszty. Dzięki temu unikniemy niemiłej niespodzianki w przyszłości, kiedy otrzymamy rachunki, których się nie spodziewaliśmy. Ważne jest oczywiście także to, czy w biurze podłączone są wszystkie niezbędne media.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *