uprawnienia kwalifikacyjne

Świadectwo kwalifikacyjne E

Wykonując jakiekolwiek czynności związane z eksploatacją, serwisowaniem, montażem oraz pomiarami i kontrolą instalacji elektrycznych należy mieć odpowiednie kwalifikacje. Wynika to nie tylko z oczywistej konieczności posiadania specjalistycznych umiejętności oraz wiedzy, lecz jest również bezpośrednio narzucone przez prawo. Firmy oferują bardzo atrakcyjne wynagrodzenia dla elektryków z uprawnieniami SEP, jednak ich zdobycie wymaga odpowiedniego przeszkolenia. Alerta to firma oferująca najwyższy standard usług w zakresie przygotowania do egzaminu kwalifikacyjnego SEP do 1kV.

Dlaczego warto posiadać uprawnienia elektryczne?

W związku z rozwojem technologicznym, wciąż rośnie zapotrzebowanie na energię w postaci prądu. Pomimo, że źródła pozyskiwania energii mogą się zmieniać, to prąd zawsze znajduje się na końcowym etapie jej przetwarzania i wykorzystywany jest praktycznie wszędzie – w domach i mieszkaniach, zakładach przemysłowych, biurach, oraz w infrastrukturze miejskiej.

świadectwo kwalifikacyjne E do 1 kv

Uprawnienia SEP do 1 kV obowiązują na terenie całej Unii Europejskiej, co w znaczącym stopniu poszerza nasze możliwości i horyzonty. Ponadto zarobki w branży energetycznej stale rosną, co kusi wielu ludzi do kształcenia się w tym kierunku. Obecnie mediana wynagrodzenia w tym zawodzie wynosi prawie 3600 zł brutto miesięcznie, a elektrycy z wieloletnim doświadczeniem zarabiają nawet 7000 zł miesięcznie. Na rynku brakuje również  specjalistów w tej dziedzinie, co stwarza możliwości ciągłego rozwoju i pewnej kariery w zawodzie elektryka.

Warto jednak pamiętać, że z roku na rok powstają nowe rozwiązania w zakresie elektryki. Z tego powodu uprawnienia elektryczne SEP są ważne przez 5 lat, po czym należy ponownie przystąpić do egzaminu. Nie istnieje jednak konieczność ponownego przechodzenia kursu na uprawnienia kwalifikacyjne, choć warto to zrobić, dzięki czemu masz większą pewność zdania egzaminu.

Czego uczymy na szkoleniach do egzaminu SEP?

Na szkoleniu kursant otrzymuje wiedzę teoretyczną oraz praktyczną, które są niezbędne do zdania egzaminu kwalifikacyjnego. Zajęcia prowadzone są wyłącznie przez doświadczonych ekspertów nie tylko w dziedzinie elektroenergetyki, lecz również nauczania. Osoby decydujące się na przystąpienie do kursu, uczą się zasad BHP w pracy z urządzeniami i instalacjami do 1 kV. Po zdanym egzaminie na świadectwo kwalifikacyjne o oznaczeniu E (eksploatacja), kursant może wykonywać wszelkie prace z urządzeniami, instalacjami i sieciami energetycznymi do 1 kV pod nadzorem osoby z uprawnieniami SEP o oznaczeniu D (dozór).

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *