co mówić w sądzie

Rozwód

Każdy rozwód to traumatyczna sytuacja zarówno dla małżonków, jak i dzieci. Podjęcie decyzji o złożeniu pozwu rozwodowego może być trudne, ale aby skutecznie doszło do formalnego zakończenia małżeństwa, muszą zostać spełnione wszystkie przesłanki wymagane prawem. Uzyskanie rozwodu jest możliwe, jeżeli strony udowodnią, że doszło do trwałego rozpadu pożycia i zerwania więzi fizycznych, psychicznych i gospodarczych. Taka sytuacja jest trudna i wiele osób nie wie, gdzie szukać pomocy przy rozwodzie, aby cały proces przebiegł jak najmniej dotkliwie dla całej rodziny.

Przygotowanie się do rozwodu

Każda sytuacja jest inna, dlatego podczas rozprawy rozwodowej sąd bierze pod uwagę wszystkie dowody oraz relacje stron. Do tego trzeba się dokładnie przygotować, dlatego warto podjąć współpracę z kancelarią, która ma doświadczenie w prowadzeniu nawet skomplikowanych spraw rozwodowych. Jako pełnomocnik pomoże skompletować niezbędne dokumenty oraz będzie reprezentował przed sądem interesy małżonka. Ponadto podczas spotkania w kancelarii, prawnik wytłumaczy co daje orzekanie o winie oraz jakie muszą zostać spełnione przesłanki, aby móc wnioskować o rozwód bez rozprawy. W przebiegu całego procesu pierwszym krokiem najczęściej jest mediacja między małżonkami, podczas której mają oni szansę się dogadać i zaproponować swoje warunki.

co z mieszkaniem na kredyt

Jakie sprawy trzeba uregulować podczas rozwodu?

Rozwód oznacza trwałe zerwanie więzi i zmianę dotychczasowego życia, dlatego podczas rozprawy regulowane są kwestie związane z dalszym wychowaniem małoletnich dzieci, otrzymaniem alimentów oraz podziałem majątku. Sporną sprawą może być pytanie co zrobić z mieszkaniem na kredyt, co również zostanie uregulowane przez sąd. Decydując się na rozwód, trzeba być przygotowanym na wieloetapowy proces, podczas którego regulacjom będą podlegać wszystkie kwestie sporne, związane z dotychczasowym prowadzeniem gospodarstwa domowego, zobowiązaniami finansowymi i opieką nad dziećmi.

Rozwód we Wrocławiu

Wybór adwokata, który przeprowadzi przez cały proces postępowania rozwodowego, może być kluczowy w zakończeniu sprawy z satysfakcjonującym skutkiem. Kancelaria Radcy Prawnego Wioletta Hawrylak specjalizuje się w rozwodach i do każdej sytuacji podchodzi indywidualnie. Zapewnia kompleksową pomoc w przygotowaniu do procesu, podpowiada co mówić w sądzie oraz jakie dokumenty skompletować, aby jak najbardziej odciążyć klienta w przejściu przez kolejne etapy rozwodu.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *