chemia przemysłowa

Chemia przemysłowa

Chemia przemysłowa to element, bez którego nie mogłaby istnieć żadna firma produkcyjna. Chemia zapewnia konserwacje oraz działanie maszyn, zapewnia higienę oraz utrzymanie w czystości sprzętu.

Chemia przemysłowa to nie tylko substancje chemiczne

Chemia przemysłowa obejmuje także wszelkiego rodzaju akcesoria do płynów oraz smarów. Można zaliczyć do nich m.in. rozgałęźniki, zawory, dysze i przewody do chłodziwa. Wszystko powinno być dopasowane odpowiednio do maszyn i procesów mających miejsce w danym zakładzie produkcyjnym.

chemia przemysłowa

Chemia do obróbki metali

Do tej kategorii produktów z całą pewnością można zaliczyć także oleje i pasty do obróbki metali. Są to m.in. pasty o wysokiej zawartości litu, oleje rozpuszczalne do ciecia metalu, środki smarujące oraz smary do wiercenia. Mało się mówi o obecności takich środków w przemyśle, jednak ich rola jest tak samo kluczowa, jak rola maszyn przemysłowych, które bez tych produktów nie są w stanie funkcjonować i spełniać swoich zadań.

Najlepsze zabezpieczenie

Z kolei masy antykorozyjne i zabezpieczające mają na celu zabezpieczanie elementów maszyn przed korozją, a co za tym idzie zniszczeniem. Jest to bardzo istotne, zwłaszcza w przypadku maszyn, które są narażone na szkodliwe warunki i substancję. Do takich produktów można zaliczyć m.in. wspomniane masy oraz garnki służące do ich podgrzewania. Oczywiście chemia gospodarcza to wszelkiego rodzaju spraye i aerozole, takie jak silikonowe środki antyadhezyjne, ale również pasty do docierania i suche smary.


Opublikowano

w

przez

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *