Obudowy telekomunikacyjne

Obudowy telekomunikacyjne

Na rynku dostępne jest wiele różnego rodzaju szaf telekomunikacyjnych. Począwszy od szaf zewnętrznych po szafy 19’’. Są to bardzo podobne do siebie obudowy, ale nie są takie same. Różnią się od siebie zastosowaniem, budową i materiałem.

Szafa dostępowa

Do głównych zadań tego typu szafy należy ochrona zamontowanego w niej sprzętu od wielu czynników. Szafy dostępowe zewnętrzne chronią przede wszystkim przed szkodliwym działaniem czynników środowiskowych takich jak deszcz, śnieg czy wysoka temperatura. Obudowa taka chroni również znajdujący się wewnątrz sprzęt przed dostaniem się w niepowołane ręce. Istotne jest również utrzymywanie odpowiednich warunków termicznych, ponieważ mają one znaczący wpływ na działanie sprzętu. Szafy dostępowe są szafami telekomunikacyjnymi, lecz nie wszystkie szafy telekomunikacyjne są szafami dostępowymi.

http://access2.pl/

Szafy 19”

Wspólny standard szaf i innych urządzeń przemysłowych o szerokości 19” nosi nazwę rack. Obudowy takie maja zastosowanie główne w:

  • informatyce,
  • teletechnice,
  • energetyka,
  • studiach nagraniowych,
  • pomieszczeniach przemysłowych.

Mocowanie takich szaf odbywa się zazwyczaj z pomocą specjalnych zestawów mocujących, w których skład wchodzą śruby, nakrętki oraz podkładki. Takie mocowanie jest równie istotne jak ułożenie takich szaf. W serwerowniach obudowy układa się w specjalny sposób, tak by funkcjonowały w możliwie najbardziej sprawny sposób. Są ustawiane na przemian stronami zewnętrznymi do siebie. Umożliwia to lepszy dostęp do zawartości szafy. Dodatkowo ułożenie takie uniemożliwia zasysanie ciepłego powietrza z sąsiedniej szafy. Utrzymanie właściwej temperatury jest niezwykle istotne ze względu na funkcjonowanie urządzenia.

W zależności od potrzeb, dostępnych jest wiele szaf. Rozpoczynając budowę domu, czy tworząc serwerownię użycie takich szaf jest niezbędne do utrzymania wszystkiego w dobrej kondycji, a także w bezpiecznym środowisku niezagrażającym awarią. Obudowy takie znajdują wiele zastosowań są wielkim udogodnieniem i świetnym organizerem okablowania.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *