blog dla rodziców

Najpopularniejsze tematy na blogach dla rodziców

Na blogach parentingowych możemy znaleźć najróżniejsze tematy – w końcu ich autorzy muszą nieustannie zaskakiwać swoich czytelników i zapewniać im stały napływ wartościowych treści. Różnią się również ich poglądy oraz doświadczenia, a co za tym idzie – inspiracje do artykułów. Istnieje jednak pula tematów, które systematycznie pojawiają się na tego typu stronach. O jakich zagadnieniach mowa?

Poród

Rodzicielstwo zaczyna się już od momentu zajścia kobiety w ciążę i to właśnie wtedy zaczynamy interesować się wszelkimi publikacjami na ten temat. Wiele kobiet odwiedza swój pierwszy blog dla rodziców właśnie z powodu lęku przed porodem oraz chęci przygotowania się do niego jak najlepiej. Na tego rodzaju stronach można znaleźć informacje o kompletowaniu wyprawki do szpitala, porady dla przyszłych matek i ojców, a także dyskusje na temat tego, który rodzaj porodu jest korzystniejszy: naturalny czy cesarskie cięcie oraz o roli mężczyzny w tym ważnym i trudnym momencie.

Karmienie noworodka

Kiedy dziecko jest już na świecie, pojawia się kolejny niełatwy i kontrowersyjny temat: jego żywienie. Większość blogerów zachwala zalety karmienia piersią, ale pojawiają się również porady dotyczące problemów z laktacją, polecane marki mleka modyfikowanego oraz laktatorów czy poduszek do karmienia. Nierzadko autorzy wpisów zajmują także stanowisko w sprawie publicznego karmienia piersią oraz wieku, w jakim należy rozszerzyć dietę malucha.

blog dla rodziców

Zdrowa dieta

Od kilku lat możemy zauważyć wyraźny zwrot w kierunku wszystkiego, co zdrowe, naturalne i ekologiczne. Coraz więcej osób decyduje się na diety eliminacyjne, takie jak weganizm, wegetarianizm, odstawienie mleka zwierzęcego czy dieta bezglutenowa. Zmagamy się także z różnego rodzaju nietolerancjami pokarmowymi i innymi problemami zdrowotnymi wymagającymi specjalnego jadłospisu. W takich warunkach gotowanie dla całej rodziny może być prawdziwym wyzwaniem. Nic dziwnego, że blogerzy dzielą się swoimi doświadczeniami w tej kwestii, publikują przepisy oraz porady, które ułatwiają serwowanie dzieciom pełnowartościowych posiłków.

Polecane zabawki

Blogerzy parentingowi sami są rodzicami, w związku z czym mogą pisać przede wszystkim na podstawie własnych doświadczeń. Bardzo wartościowe mogą więc być wszelkie recenzje zabawek, sprzętów, akcesoriów czy książek dla dzieci. Autorzy często polecają również różnego rodzaju rozwijające zabawy i sposoby spędzania czasu dla całej rodziny.

Zagrożenia

Nie da się pisać o rodzicielstwie, nie poruszając tematu popularnych zagrożeń, takich jak zbyt długie przesiadywanie przed komputerem, uzależnienie od telefonu i internetu, presja rówieśnicza, używki oraz pornografia i seks. Autorzy blogów dzielą się nie tylko swoimi doświadczeniami i przemyśleniami, ale również powołują się na opinie ekspertów i podają ważne dane kontaktowe, które mogą nam się przydać w przypadku wystąpienia jednego z tych problemów.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *