Ekipa remontowa po kosztach

Remont mieszkania czy domu to po prostu masakrycznie duży wydatek dla każdej rodziny. A zatem każdy kombinuje i zastanawia się nad tym, jak obniżyć koszty i znaleźć ekipę remontową, która robotę wykona dobrze, jednak nie wyceni tej pracy bardzo drogo.

Jak obniżyć ceny remontu

Jeden ze sposobów na obniżenie ceny remontu to po prostu wykonanie części pracy samodzielnie. Z powodzeniem każdy pan domu poradzi sobie na przykład z malowaniem, z położeniem paneli na podłodze, a nawet z położeniem gładzi na ścianach. Tak naprawdę najbardziej kłopotliwe może być po prostu przerobienie instalacji hydraulicznej, położenie kafli na podłodze czy ścianach. A zatem nie ma co oszczędzać na kafelkarzu, ale na malarzu już tak.

Fachowcy w rodzinie

Chyba w każdej rodzinie jest przynajmniej jedna tak zwana złota rączka. Warto zatem poprosić właśnie tą osobę o pomoc. Oczywiście nie należy liczyć na to, że ktoś zajmie się remontem naszego domu przez miesiąc czy dwa. Jeżeli jednak chodzi o jakieś jednorazowe usługi, na pewno można liczyć na wsparcie członka rodziny.

Ekipa bez umowy

Ostatni pomysł to znalezienie ekipy remontowej, która pracuje bez umowy. Jeżeli ktoś tylko dorabia sobie drobnymi remontami i pracami wykończeniowymi, czyli pracuje bez umowy, bo zwyczajnie nie odprowadza z tego zarobku podatku, na pewno można liczyć na niższe ceny jego usług. Firmy i fachowcy, którzy prowadzą zarejestrowaną działalność, mają wyższe stawki bo muszą zarobić na składki. Tak naprawdę w Polsce nie ma problemu ze znalezieniem ekipy, która będzie pracowała u nas bez umowy. W ten sposób dorabia bardzo wielu mężczyzn, którzy zawodowo pracują w innym miejscu i w innej branży.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *