Komputery i InternetEdukacja przez internet

4 lata ago3 min
https://i0.wp.com/infoway.pl/wp-content/uploads/2018/11/4-1.jpg?fit=1200%2C557&ssl=1

Internet otworzył przed nami takie możliwości, o których nasi dziadkowie albo nawet rodzice mogli tylko pomarzyć. Jest skarbnicą wiedzy, dostarcza rozrywki i pozwala utrzymywać kontakt z bliskimi, ale czy na pewno potrafimy z niego właściwie korzystać?

Nie tylko zalety.

Internet chociaż ma niesamowitą ilość zalet, to niestety korzystanie z niego może być niebezpieczne, szczególnie w przypadku dzieci i młodzieży. Chcą oni spróbować czegoś nieznanego, sprawdzić jak daleko można przesunąć granicę, a czasami nawet w dobrej woli są narażone na oszustwa albo wręcz niebezpieczeństwo. Dlatego rodzice powinni mniej więcej kontrolować poczynania swoich pociech w internecie.

E-learning, kursy i webinarium.

Internet to jednak przede wszystkim miejsce, w którym można poszerzyć swoją wiedzę. Strony takie jak Wikipedia, blogi albo strony tematyczne, kanały na YouTubie, fanpage na Facebooku itd oferują mnóstwo możliwości. W sieci można spotkać ogromną ilość stron, które oferują darmową naukę, potrzeba tylko trochę chęci z naszej strony. Ponadto często się zdarza, że udostępnia się darmowe szkolenie czy webinarium, żeby na przykład przyciągnąć na stronę więcej osób. Warto korzystać z takich okazji, bo można dowiedzieć się wielu interesujących faktów, za które zapłacimy tylko naszym czasem.

Internet to wspaniałe narzędzie do samorozwoju i poszerzania wiedzy. E-learning, darmowe szkolenia i kursy to tylko niektóre z możliwości oferowanych przez sieć. Ważne, abyśmy potrafili odpowiednio korzystać z oferowanych nam okazji.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *