Ubezpieczenie turystyczne-czy warto go mieć?

Ubezpieczenie turystyczne-czy warto go mieć

Urlop to moment na który każdy z nas zawsze czeka z wielką niecierpliwością. Przed wyjazdem szczegółowo planujemy jak spędzić ten czas. Robimy listę miejsc i zabytków, które chcielibyśmy odwiedzić. Zastanawiamy się w jakich restauracjach będziemy jeść posiłki. W tym ferworze przygotowań powinniśmy pamiętać również o tym, aby zadbać o swoje bezpieczeństwo w czasie podróży, czyli przed wyjazdem dokonać zakupu ubezpieczenia turystycznego.

Zabezpieczenie od wypadku – czy warto?

Niezależnie od tego czy planujemy kilkudniowy urlop, czy dłuższe wakacje, czy nasz urlop będzie czysto rekreacyjny, a może powiązany z uprawianiem sportu powinniśmy posiadać ubezpieczenie turystyczne. W sytuacji gdy posiadamy zabezpieczenie od wypadku w postaci polisy turystycznej, to koszty nieplanowane, jakie mogą pojawić się w trakcie naszego urlopu, zostaną pokryte przez ubezpieczyciela, a nie z naszych własnych środków.

Do kosztów tych należy zaliczyć:
* koszty leczenia za granicą
* koszty transportu helikopterem Pacjenta do szpitala w Polsce
* koszty rehabilitacji
* pokrycie kosztów utraty bagażu
* koszty następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW)

Zabezpieczenie od wypadku – koszty i sposób zakupu

Koszty zakupu ubezpieczenia turystycznego nie są wysokie, w porównaniu do ochrony ubezpieczeniowej, jaką otrzymujemy w zamian. Wybierając się na tygodniowy urlop, jesteśmy wstanie dokonać zakupu ubezpieczenie za kwotę od 20 zł do 50 zł. Cena finalna zakupu ubezpieczenia, zależy od:
* tego co wchodzi w zakres ubezpieczenia, czyli w przypadku zajścia jakich zdarzeń zostanie nam wypłacone odszkodowanie i jakie koszty pokryje ubezpieczenie;
* sumy gwarancyjnej(górnej granicy odszkodowania), która określa kwotę do wysokości której ubezpieczyciel wypłaci nam odszkodowanie.

W dzisiejszych czasach zakup ubezpieczenia turystycznego jest bardzo prosty i szybki. Możemy to zrobić bez wychodzenia z domu, za pośrednictwem Internetu. Wystarczy wejść na stronę internetową towarzystwa ubezpieczeń, które często w swojej ofercie posiada możliwość zakupu ubezpieczenia turystycznego online lub na jedną z dostępnych porównywarek ubezpieczeniowych. Kupując ubezpieczenie turystyczne, możemy być pewni, że w przypadku gdy na urlopie zachorujemy, doznamy wypadku to takie zdarzenie nie będzie miało negatywnego wpływu na naszą sytuację finansową. Dlatego tak ważne jest, aby przed wyjazdem dokonać zakupu polisy turystycznej.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *