Informatyka

Studia inżynierskie na kierunku Informatyka. Dlaczego warto je wybrać?

W ciągu ostatnich 30 lat informatyka przeszła niezwykłą drogę. Z dziedziny zarezerwowanej wyłącznie dla grupki fascynatów, informatyka stała się jedną z podstaw naszego codziennego życia, bez której osiągnięć trudno byłoby sobie wyobrazić otaczającą nas rzeczywistość. Fakt, że informatyka jest przy tym jednym z najbardziej obleganych kierunków studiów, jedynie potwierdza jej znaczenie.

Czy informatyka to właściwy kierunek studiów?

Podobne pytania mogli sobie zadawać i zapewne zadawali maturzyści sprzed 20-30 lat. Dziś jednak jest to pytanie mocno retoryczne. Wystarczy rozejrzeć się wokół, żeby zrozumieć, jak bardzo informatyka zmieniła świat, w którym żyjemy. Komputery i programy komputerowe najróżniejszego typu kształtują otaczającą nas rzeczywistość w sposób, który jeszcze niedawno trudy byłby do uwierzenia. Bez znajomości obsługi komputera, programów, aplikacji, internetu i wszelkiego rodzaju sprzętu komputerowego, nie sposób dziś myśleć o sprawnym funkcjonowaniu i komunikowaniu się z innymi ludźmi.

W tym tak zinformatyzowanym świecie specjaliści z dziedziny informatyki zyskują wyjątkowe znaczenie. Ich umiejętności i wiedza o komputerach niegdyś wzbudzały co najwyżej uśmiech, dziś wzbudzają podziw i szacunek. Informatyka stała się jednym z najważniejszych i najbardziej prestiżowych kierunków studiów, a o osoby z dyplomem jego ukończenia wiele przedsiębiorstw i firm komputerowych prowadzi regularne boje na rynku pracy.

Dlaczego warto studiować informatykę właśnie na UTH?

Uczelnia Techniczno-Handlowa im. H. Chodkowskiej (UTH) jest jedną z tych uczelni, które przywiązują dużą wagę do kształcenia poprzez praktykę. Dotyczy to wszystkich kierunków studiów prowadzonych na tejże uczelni, w tym i Informatyki. To przywiązanie do praktycznej strony edukacji i dużej ilości zajęć warsztatowych przejawia się chociażby we współpracy z takimi firmami, jak Ideo – znanej doskonale na rynku polskim, ale też na kilku zagranicznych, agencji interaktywnej i software house.

Studia Warszawa

Czas trwania studiów inżynierskich na kierunku Informatyka na UTH uzależniony jest od wybranego trybu:

  • studia stacjonarne trwają 7 semestrów,
  • studia niestacjonarne trwają 8 semestrów.

Taki rozkład programu pozwala wyrównać poziom nauczania i ilość przepracowanych godzin (zwłaszcza tych praktycznych) wśród studentów dziennych i zaocznych. Zajęcia prowadzone są w niezwykle nowoczesnych laboratoriach współfinansowanych przez UE i z wykorzystaniem doskonałej jakości komputerów i oprogramowania.

Absolwenci omawianego kierunku zyskują tytuł inżyniera w zakresie informatyki, a także doskonałe przygotowanie do podjęcia dalszej nauki na studiach magisterskich.


Opublikowano

w

przez

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *