Dom i MieszkanieOdpowiednia wentylacja i klimatyzacja

4 lata ago2 min
https://i0.wp.com/infoway.pl/wp-content/uploads/2018/11/shutterstock_222438730.jpg?fit=1200%2C800&ssl=1

Właściwa jakość powietrza w naszych mieszkaniach, w których spędzamy większość życia, to kluczowy element do zachowania dobrego stanu zdrowia i zmniejszenia liczby infekcji. Zobacz, dlaczego warto zainwestować w oczyszczacz powietrza.

Oczyszczacz powietrza

W powietrzu gromadzi się przede wszystkim kurz. Osiada on na meblach, wnika do naszych dróg oddechowych i może być przyczyną infekcji oraz alergii. Zanieczyszczenia powietrza warto usuwać nie tylko wtedy, gdy mamy dziecko uczulone na pyłki kurzu. Dla własnego komfortu, lepszego snu i wydajniejszej wentylacji płuc, dobrze jest kupić urządzenie, które sprawnie przefiltruje powietrze w naszym domu. Dobrze, by oczyszczacz dodatkowo posiadał funkcję nawilżania. Dzięki temu wilgotność powietrza w naszym mieszkaniu będzie prawidłowa do zachowania odpowiedniej bariery na śluzówkach naszych dróg oddechowych – które jako pierwsze wychwytują zanieczyszczenia, bakterie i wirusy i uniemożliwiają ich wniknięcie do organizmu i rozwój.

Domowy klimatyzator

Wysuszone powietrze zimą jest prawdziwą zmorą, charakterystyczną dla sezonu grzewczego. Nie da się tego uniknąć, można za to zniwelować używając oczyszczacza powietrza z funkcją nawilżania. Domowy klimatyzator z kolei pomoże uporać się z nadmiernym gorącem w sezonie letnim. Zbyt gorące, przesuszone powietrze może prowadzić do wzmożonych infekcji bakteryjnych, a nawet odwodnienia. Warto więc dbać o to, by temperatura w mieszkaniu nie przekraczała 21-22 stopni Celsjusza. Domowe urządzenia klimatyzujące świetnie się w tym zadaniu sprawdzają.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *