Odpowiednia wentylacja i klimatyzacja

Odpowiednia wentylacja i klimatyzacja

Właściwa jakość powietrza w naszych mieszkaniach, w których spędzamy większość życia, to kluczowy element do zachowania dobrego stanu zdrowia i zmniejszenia liczby infekcji. Zobacz, dlaczego warto zainwestować w oczyszczacz powietrza.

Oczyszczacz powietrza

W powietrzu gromadzi się przede wszystkim kurz. Osiada on na meblach, wnika do naszych dróg oddechowych i może być przyczyną infekcji oraz alergii. Zanieczyszczenia powietrza warto usuwać nie tylko wtedy, gdy mamy dziecko uczulone na pyłki kurzu. Dla własnego komfortu, lepszego snu i wydajniejszej wentylacji płuc, dobrze jest kupić urządzenie, które sprawnie przefiltruje powietrze w naszym domu. Dobrze, by oczyszczacz dodatkowo posiadał funkcję nawilżania. Dzięki temu wilgotność powietrza w naszym mieszkaniu będzie prawidłowa do zachowania odpowiedniej bariery na śluzówkach naszych dróg oddechowych – które jako pierwsze wychwytują zanieczyszczenia, bakterie i wirusy i uniemożliwiają ich wniknięcie do organizmu i rozwój.

Domowy klimatyzator

Wysuszone powietrze zimą jest prawdziwą zmorą, charakterystyczną dla sezonu grzewczego. Nie da się tego uniknąć, można za to zniwelować używając oczyszczacza powietrza z funkcją nawilżania. Domowy klimatyzator z kolei pomoże uporać się z nadmiernym gorącem w sezonie letnim. Zbyt gorące, przesuszone powietrze może prowadzić do wzmożonych infekcji bakteryjnych, a nawet odwodnienia. Warto więc dbać o to, by temperatura w mieszkaniu nie przekraczała 21-22 stopni Celsjusza. Domowe urządzenia klimatyzujące świetnie się w tym zadaniu sprawdzają.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *