komputer dla dziecka

Komputer dla dziecka – jaki wybrać?

Zaawansowanie technologiczne obecnych czasów, w dużym stopniu opiera się o komputery. Jest to niejednokrotnie podstawowe narzędzie naszej pracy, edukacji, rozrywki czy też wielu codziennych czynności, wpływających na komfort funkcjonowania. Wspomniana edukacja w dużym stopniu opiera się o różne systemy sieciowe i szkoły chętnie korzystają z tych udogodnień. W związku z tym pojawia się potrzeba kupna komputera dla swoich pociech. Stajemy wówczas przed dylematem jaki komputer dla dziecka wybrać? Kwestię tą omówimy w niniejszym artykule.

Komputer dla dzieci – stacjonarny czy laptop?

Pierwszym dylematem, który pojawia się przed kupnem komputera dla dziecka jest jego rodzaj. Czy ma to być komputer stacjonarny, czy może laptop? Odpowiedź nie jest jednoznaczna, gdyż będzie uzależniona od celu przeznaczenia. Przyjrzyjmy się zatem bliżej temu zagadnieniu.
Komputer stacjonarny sprawdzi się w sytuacji, gdy nie ma potrzeby przemieszczania się z nim. Dysponujemy odpowiednim miejscem w domu, które jest strefą nauki lub biurową i mając do dyspozycji właściwych rozmiarów biurko, ustawiamy na nim komputer. Jest to o tyle istotna kwestia, gdyż wielkość pomieszczenia, odpowiednia odległość i wysokość monitora w stosunku do wzroku, wpłyną korzystnie na postawę ciała, a tym samym na zdrowie i samopoczucie.
Komputer dla dziecka PC w zależności od potrzeb i rozwoju naszej pociechy w każdym momencie można rozbudować o mocniejsze podzespoły, tj. procesor, pamięć RAM, pojemniejszy dysk czy lepszą kartę dźwiękową i graficzną. Wszystko w zależności od preferencji użytkownika.
Laptop z kolei jest urządzeniem mobilnym. Oznacza to, że możemy go użytkować w każdym dowolnym miejscu, przemieszczać się z nim, brać na różne spotkania czy zajęcia w szkole. Jest to jego ogromna zaleta. Minus może być taki, że nie rozbudujemy go o lepsze podzespoły jak to można uczynić w przypadku komputera stacjonarnego.
Decydując się na konkretny komputer dla dziecka, warto przeanalizować na czym nam najbardziej zależy i czy musi być to rzeczywiście mocny sprzęt. Być może na początku sprawdzi się trochę mniej zaawansowany. Jeżeli ma spełniać podstawowe funkcje użytkowe typu nauka i rozrywka w postaci filmu, bajki czy gier edukacyjnych, to w zupełności wystarczy dobrej klasy sprzęt, ale z nieco niższej półki cenowej. Kwestię tą poruszymy jeszcze w dalszej części artykułu. Teraz przejdźmy do konkretnych cech jakie powinien posiadać komputer dla dzieci.

Komputer dla dziecka – na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Komputer dla dzieci będący w postaci stacjonarnej czy też mobilnej jako laptop, powinien posiadać pewne cechy warunkujące jego funkcjonalność i wydajność. Spójrzmy na co zwrócić uwagę przy jego wyborze. Istotną rolę odegrają tu:
Dysk twardy, który zadba o przechowywanie istotnych plików. Najlepiej typy SSD, o pojemności 256 GB, która będzie wystarczająca na potrzeby dziecka,
Pamięć RAM, która pozwoli na obsługę wszystkich najważniejszych programów. Rozsądna ilość pamięci to 4GB, ale może być też większa,
Procesor, który jest sercem komputera i decyduje o jego wydajności i możliwościach technicznych. Odpowiedni dla dziecka będzie INTEL Core i3,
Karta graficzna zintegrowana, która będzie w zupełności wystarczająca na potrzeby edukacyjne, proste gry czy codzienne użytkowanie,
Monitor, który powinien posiadać dobrą matową matrycę (IPS), rozdzielczość Full HD i właściwą przekątną ekranu (ok.21 cali). Dobrze jak cechuje go tryb LowBlue (ogranicza emisję światła niebieskiego) oraz Flicker-free (zmniejsza widzialność migania światła).
Wymieniliśmy najistotniejsze cechy jakie powinien posiadać komputer dla dzieci. Jego wybór będzie podyktowany w wielu przypadkach także ceną, jaką przeznaczymy na tą inwestycję. Przyjrzymy się zatem i tej kwestii.

Ile kosztuje komputer dla dziecka?

Cena komputera dla dziecka nie jest jednoznacznie określona. Może to być 1000 zł, 2000 zł, 3000 zł i więcej, w zależności na czym będzie nam zależało. Niemniej jednak warto zwrócić uwagę w tym przypadku na komputery używane i poleasingowe, które w zupełności mogą spełnić nasze oczekiwania. Dużym atutem tego typu sprzętów będzie dobra jakość w dobrej cenie. Komputer dla dzieci, kupiony w takiej formie będzie objęty gwarancją, serwisem, a także będzie posiadał porządne komponenty i legalne oprogramowanie. Może on zostać całkowicie dopasowany do potrzeb naszego dziecka. Warto się zastanowić i nad taką opcją wybierając komputer dla dziecka. To gwarancja jakości i dobrej ceny. Takim wiodącym sprzedawcą używanego sprzętu IT znanych marek będzie Device, firma, która ma ogromne doświadczenie i cieszy się zaufaniem wielu klientów.
Wybór komputera dla dzieci nie powinien być już taki trudny, jeżeli weźmiemy pod uwagę powyższe kryteria. Dokonajmy go w oparciu o cele, do których ma być przeznaczony.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *