Jaki kupić pierwszy aparat fotograficzny?

Jaki kupić pierwszy aparat fotograficzny?

Wybór pierwszego aparatu fotograficznego nie jest łatwym zadaniem! Na pewno wcześniej warto sprawdzić dokładnie jego parametry, a także przemyśleć, do jakich celów będzie on używany. Czysto amatorsko, czy może w grę wchodzą większe ambicje? Warto jednak wiedzieć, od jakiego aparatu zacząć i w jakich okolicznościach się on sprawdzi.

Jaki aparat cyfrowy wybrać jako pierwszy?

Z całą pewnością sprawdzi się jakaś tania lustrzanka o dobrych parametrach. To prawda, że ludzie coraz rzadziej sięgają po bezlusterkowce, ale głównie dlatego, że to właśnie lustrzanki wykonują lepsze jakościowo zdjęcia i dają więcej możliwości. Decydując się na lustrzankę, warto wziąć pod uwagę takie marki, jak Canon oraz Nikon, którzy zdecydowanie zdominowali ten rynek.

Jakie parametry powinna mieć dobra, ale także tania lustrzanka?

Wybierając zwykły aparat cyfrowy, dużo osób bierze pod uwagę zoom, jaki można dzięki niemu uzyskać. Decydując się jednak na lustrzankę, ważną kwestię odgrywa jego obiektyw. Tak naprawdę samo body jest o wiele mniej istotne niż odpowiednio dobrany obiektyw. To dlatego przed zakupem warto zwracać uwagę przede wszystkim na to, czy dany aparat w połączeniu z pasującym obiektywem, będzie w stanie dać finalnie jasne zdjęcia o dobrej jakości. Ważna jest także czułość ISO. Niektóre modele przy zbyt dużych wartościach ISO, sprawiają, że zdjęcia stają się ziarniste i niezbyt dobrej jakości, co oczywiście odbija się negatywnie na całej przyjemności z wykonywania fotografii i szkolenia się w jej zakresie.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *