Jak schudnąć bez efektu jojo?

Jak schudnąć bez efektu jojo?

Wiele diet obiecuje szybkie tracenie wagi, jednak nie zawsze mówi się o tym, co następuje po odchudzaniu. Powrót do dawnych nawyków żywieniowych i braku ruchu po kuracji odchudzającej może sprawić, że utracone kilogramy wrócą, i to z nawiązką. Jak tego uniknąć?

Odpowiednia dieta to podstawa

Przede wszystkim warto uświadomić sobie, że stosowany, dobry plan dietetyczny nie powinien być zarzucany od razu gdy osiągnie się upragnioną wagę. Jeśli chce się przy niej pozostać, należy stale odżywiać się zdrowo i lekko. Oczywiście nie oznacza to, że do końca życia trzeba być na drakońskiej diecie, czasem można pozwolić sobie na odstępstwa. Jednak jeśli dieta była restrykcyjna, trzeba wprowadzać do niej modyfikacje bardzo powoli. Na pewno nie można od razu rzucać się na jedzenie i liczyć, że znów będzie się jeść słodycze i fast-foody, a waga nadal będzie stała w miejscu.

Nie tylko dobry plan dietetyczny

By móc zachować szczupłą sylwetkę, potrzebna jest nie tylko lekka, odpowiednia dieta. Niezbędne jest też stosowanie się do innych zaleceń, wśród których znajdują się takie zasady jak picie dużych ilości płynów, unikanie niezdrowej żywności, regularne jedzenie i brak pomijania posiłków. Kluczowa jest także aktywność fizyczna. Kto chce być szczupły, a przy tym zachować zdrowie, musi się ruszać. Na szczęście nie zawsze oznacza to konieczność tak intensywnego ćwiczenia jak podczas kuracji odchudzającej. Warto jednak oddawać się aktywności fizycznej kilka razy w tygodniu, choćby jeśli ma to być spacer czy jazda na rowerze.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *