Inteligentny dom sterowany tabletem

Inteligentny dom sterowany tabletem

Coraz częściej można usłyszeć o inteligentnych domach, w których zarządzanie infrastrukturą we wnętrzach okazuje się nie tylko proste, ale także energooszczędne. Nowoczesne systemy pozwalają na cięcie wydatków, a to tego gwarantują bezpieczeństwo mieszkańców. Warto sprawdzić, czy możliwe jest, by inteligentny dom był sterowany tabletem lub smartfonem?

Czym charakteryzują się inteligentne domy?

Rozwiązania stosowane w inteligentnych domach pozwalają na ułatwienie życia mieszkańców, a do tego są ekologiczne i oszczędne. Inteligentny dom jest nowocześnie ocieplony, dzięki czemu nie powoduje „uciekania” ciepła w okresie zimowym, a latem izoluje przed wysokimi temperaturami. W tego typu budynkach znajdziemy nowoczesne systemy grzewcze sterowane automatycznie, odpowiednią wentylację, klimatyzację czy nawet nowoczesne systemy zraszania ogrodów. Na wiele ekologicznych systemów można otrzymać dotację, dzięki czemu udaje się zredukować koszty instalacji inteligentnych rozwiązań.

Sterowanie instalacjami za pomocą aplikacji

Inteligentne rozwiązania montowane w nowoczesnych domach, w wielu przypadkach mogą być sterowane za pomocą aplikacji na naszych smartfonach czy tabletach. Mikrokontrolery zamontowane w domach zbierają informacje, następnie przenosząc je do aplikacji. Dzięki temu jesteśmy w stanie w sposób oszczędny i wydajny sterować temperaturą konkretnego pomieszczenia, oświetleniem czy nawet zraszaniem roślin ogrodowych. Wszystkie mechanizmy możemy mieć pod kontrolą z własnego telefonu lub tabletu. To spora oszczędność naszego czasu, ale także pieniędzy zachowanych dzięki inteligentnym systemom.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *