Jak poradzić sobie z kaszlem?

Kaszel to jeden z najbardziej uciążliwych objawów przeziębienia i grypy. Czasem też pojawia się sam lub nie ustępuje mimo iż infekcja minęła. Warto więc znać skuteczne sposoby na tę dokuczliwą przypadłość?

Najpierw trzeba ocenić – suchy czy mokry kaszel

By móc właściwie podziałać na kaszel, najpierw trzeba zastanowić się, czy jest on suchy, czy mokry. Jest to niezbędne, gdyż w aptekach znaleźć można leki dedykowane osobno na oba te rodzaje kaszlu. Jest to naturalne, gdyż leczy się je na inne sposoby. Gdy kaszel jest mokry, czyli towarzyszy mu odkrztuszanie wydzieliny, chodzi o zmniejszenie jej ilości. W przypadku kaszlu suchego zaś, pozbawionego wydzieliny i mocno drażniącego gardło, należy spowodować, by wydzielina zaczęła się odkrztuszać, gdyż wraz z nią z organizmu usuwane są patogeny chorobotwórcze. Obecnie jednak znaleźć można też takie preparaty, które są przeznaczone na oba rodzaje kaszlu.

Domowe i apteczne metody na kaszel

Najprościej jest oczywiście sięgnąć po syrop na kaszel, względnie tabletki. Syropy jednak mogą działać szybciej, a także są przyjemne w stosowaniu. Domowe metody na kaszel to także mleko z miodem i masłem, spożywanie cebuli i czosnku, a także inhalacje. Są to też dobre sposoby na duszności, gdyż pomagają udrożnić drogi oddechowe i odkrztuszać wydzielinę. Znakomicie działają także domowe syropy – z cebuli lub z buraka, powstające poprzez zasypanie pokrojonych warzyw cukrem. Wydzielający się sok jest doskonałym i w pełni naturalnym remedium na kaszel.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *