jak założyć email

Gdzie założyć skrzynkę mailową?

Skrzynkę mailową można zakładać w różnym celu. W zależności od tego, na czym zależy nam najbardziej, możemy wybierać z pośród wielu serwisów.

Rozpoznawalny adres

W przypadku służbowych kont mailowych lub gdy po prostu zależy nam na prostym i łatwym do zapamiętaniu adresie, warto skorzystać z mniej popularnych platform. Dlaczego? Ponieważ popularne serwisy takie jak gmail lub yahoo mają już mało wolnych adresów. Podobny problem dotyczy zakładania konta na Outlooku.

Inaczej wygląda sytuacja na przykład w poczcie Interii. Tam mamy do wyboru kilka różnych domen, a to poszerza liczbę dostępnych adresów. Poza tym korzystając z subdomeny hub.pl możemy stworzyć login w formie imię@nazwisko i uzyskać unikalny adres email.

Ogólnoświatowe maile

Oczywiście nie tylko ogólnoświatowe maile mają końcówkę .com, jednak przyjęło się, że korzysta się z niej w przypadku międzynarodowych kontaktów. Adres mailowy na którymś z popularnych serwisów będzie łatwiejszy do zapamiętania dla obcokrajowców.

Bezpieczeństwo danych

Jeśli zależy nam na ochronie prywatności i szyfrowaniu wiadomości możemy wybrać na przykład ProtonMail lub Tutanota. Przesyłane dane są dodatkowo zabezpieczane, co zwiększa ich bezpieczeństwo.

Popularne serwisy- co oferują?

Dla zwykłego użytkownika skrzynek mailowych istotna jest ilość proponowanej pamięci do przechowywania, maksymalna wielkość załączników i ochrona przed spamem. Popularne serwisy różnią się w swoich ofertach i trudno ocenić który jest najlepszy, zależy to od osobistych preferencji.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *