Gdzie warto wybrać się zimą?

Gdzie warto wybrać się zimą?

Choć z wyjazdami głównie kojarzy się lato, zima także ma wiele do zaaferowania. Wyjechać można w góry, na przykład na narty, a także do ciepłych krajów, w zależności od tego, co się lubi.

Góry zimą nie tylko dla amatorów sportów zimowych

Zimowy wyjazd w góry to także okazja, by napić się grzańca, podziwiać piękne widoki i oddychać świeżym górskim powietrzem. Kto uwielbia jeździć na nartach czy snowboardzie, może znaleźć dla siebie doskonałe stoki zarówno w Polsce, jak i w malowniczych kurortach austriackich, włoskich czy niemieckich – wszystko zależy od preferencji i budżetu, jakim się dysponuje.

Ciepłe kraje – dla tych, którzy chcą się wygrzać

Polskie morze, tak samo jak góry zimą, może być atrakcyjne, zwłaszcza dla amatorów spacerów nad brzegiem morza i osób chcących wdychać jod. Jednak wiele osób chce zimą wygrzać się na słońcu i kąpać w ciepłym morzu. Możliwość taką dają liczne wyjazdy w ciepłe kraje, przy czym zimą wcale nie są one szczególnie kosztowne, zwłaszcza jeśli chodzi o niektóre kierunki. Drogie są na pewno bardzo odległe kraje, jak państwa Azji czy Kuba. Jednak dość tanio można polecić do Maroka, Egiptu, Tunezji i Turcji, a nawet do tak egzotycznych krajów jak Wyspy Zielonego Przylądka – o ile odpowiednio wcześnie wykupi się wakacje lub wybierze opcję Last Minute. Jeśli chodzi o Europę, to dobrą pogodę może zaproponować na przykład hiszpańska Teneryfa czy portugalska Madera, jednak są to temperatury umiarkowane. Jeśli chce się upału jak w lipcu, trzeba wybrać bardziej egzotyczne, wymienione kierunki – lub wiele innych.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *