Do teatru z dzieckiem

Do teatru z dzieckiem

Teatr cieszy się w Polsce i na świecie mniejszym zainteresowaniem, niż kino z kilku powodów. Przede wszystkim bilet do teatru jest zazwyczaj trochę droższy, niż bilet kinowy. Ponadto przedstawienie teatralne to głównie ludzie i scenografia ograniczona wymiarami sceny, przez co nie jest to wydarzenie tak efektowne jak w kinie, ale czy na pewno?

Teatralne seanse.

Teatr wydawałoby się, że jest domeną ludzi starszych i faktycznie, czasami ciężko na widowni znaleźć dzieci albo młodzież. Jednakże wiele razy są wystawiane ciekawe przedstawienia specjalnie dla młodszych widzów i tego typu spektakle są do nich odpowiednio dopasowane. Dla dzieci, przyzwyczajonych raczej do telewizji i bajek, może to być interesujące doświadczenie, które zapoczątkuje przyszłą pasję, warto więc chociaż raz przejść się z dzieckiem do teatru i zobaczyć czy maluchowi spodoba się taka rozrywka.

Ciekawe przedstawienie i rozwój w jednym.

Wiele widowisk teatralnych to nie tylko ciekawe przedstawienie, ale także wciąganie dzieci do gry i zabawy na scenie. Oznacza to więc nie tylko rozrywkę, ale także naukę czegoś nowego dla naszych pociech. Dzieci, żeby się prawidłowo rozwijać powinny próbować różnych aktywności i sprawdzać, które z nich najbardziej im się spodobają. Nie warto czekać na szkołę, która zorganizuje wycieczkę do teatru, ponieważ w takich warunkach dziecko może nie docenić tego typu rozrywki, a szkoda byłoby nie skorzystać z możliwości, które teatr otwiera. A otwiera przede wszystkim oczy i uczy wrażliwości.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *