Co to jest Wi-Fi?

Wraz z rozwojem technologii i realizacją kolejnych wspaniałych wprowadzanych pomysłów znikają kolejne kable, które bardzo często nie były wygodne oraz nie wyglądały estetycznie. Mianowicie mowa jest o sieci bezprzewodowej tzw. Wi-FI początkowo stworzonym na potrzeby amerykańskiej agencji rządowej głównie do celów przemysłowych, naukowych i medycznych.

Wi-FI – czym jest i do jakich celów jest dzisiaj używana?

Wi-FI, jako sieć bezprzewodowa znana jest dzisiaj z zadań do celów komunikacyjnych. Lecz nie chodzi tutaj tylko o komunikację międzyludzką, ale również o komunikację między urządzeniami. Wi-FI to skrót od „Wireless Fidelity”, co oznacza bezprzewodową dokładność. Dzięki Wi-Fi budowane są sieci lokalne oparte na komunikacji radiowej o zasięgu od kilku metrów do kilku kilometrów. Prawdopodobnie dla zwykłego użytkownika techniczne niuanse zapewne nie są takie istotne. Ważne jest, że można na przykład w kawiarni skorzystać z lokalnego internetu dostępnego dla klientów. Spotkania biznesowe dzięki temu nabrały dziś również innego wymiaru. Odbieranie internetu za pomocą Wi-FI w różnych miejscach publicznych stało się najbardziej popularne oraz wygodne.

Jak wcześniej wspomniano Wi-FI powszechnie obecne jest również w domach. Za jego pomocą doskonale komunikują się urządzenia. Wystarczy, że komputer oraz drukarka będą wyposażone w odbiornik Wi-Fi, aby mogły się ze sobą współpracować.. To samo dotyczy komórek, laptopów, telefonów i innych domowych urządzeń. Sieć bezprzewodowa to kolejna technologia, która weszła w życie ludzkości i zaczęła je upraszczać.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *