Adaptacja poddasza - na co?

Adaptacja poddasza – na co?

Mając do dyspozycji poddasze, które można zaadaptować do celów mieszkalnych, jesteśmy w tej dobrej sytuacji, że możemy powiększyć sobie przestrzeń mieszkalną w dość tani i łatwy sposób. Powstaje jednak pytanie: do czego najlepiej nadaje się poddasze?

Prosty pomysł – pokoje dla dzieci

Jeśli mamy potomków w wieku szkolnym, bardzo dobrym pomysłem jest zagospodarowanie poddasza właśnie na pokoje dla dzieci i przeniesienie całego ich królestwa w jeden, wydzielony obszar domu.

W przypadku dzieci młodszych, również dobrym pomysłem będzie zaadaptowanie poddasza na pokoje dla nich, jednak trzeba mieć na uwadze, że maluchy wymagają stałego nadzoru i pokoje dla dzieci zlokalizowane na poddaszu, podczas gdy reszta rodziny rezyduje na innych piętrach domu, stwarzają problemy, które należy przemyśleć – nocne wycieczki dziecka do pokoju rodziców wymagające pokonania schodów nie są bezpieczne. Podobnie niezbyt komfortowe będzie dla rodziców ciągłe pokonywanie schodów, żeby nadzorować bawiące się pociechy. Oczywiście każdy z tych problemów da się rozwiązać, chodzi o to, żeby wziąć te i inne czynniki pod uwagę.

A może duży salon?

Jeśli nie pokoje dziecięce, to może duży salon? Przestrzeń pod dachem można zaaranżować w bardzo interesujący sposób. Często poddasza są przynajmniej w tej części, gdzie przebiega kalenica, dużo wyższe, niż piętra płaskie, co daje wiele ciekawych możliwości – np. stworzenie biblioteki na antresoli dla moli książkowych, czy wyeksponowanie ciekawych żyrandoli, które we wnętrzu trzymetrowym zwisałyby do połowy wysokości i groziły zderzeniem przy każdym przejściu przez pokój. Okna połaciowe również stwarzają przestrzeń do niekonwencjonalnych pomysłów. Ponieważ tego rodzaju okna najczęściej umożliwiają unikniecie ciekawskich spojrzeń sąsiadów, można optycznie powiększyć i tak duży salon „wychodząc” nim w podniebny krajobraz.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *