Sprzęt medyczny w domu - co warto mieć?

Sprzęt medyczny w domu – co warto mieć?

W aptekach znaleźć można nie tylko leki, suplementy diety czy kosmetyki, ale też różnego rodzaju urządzenia medyczne. Niektóre z nich zdecydowanie warto posiadać.

Produkty, które powinien mieć każdy

Nawet jeśli nieczęsto się choruje, powinno się mieć w swoim domu termometr do mierzenia temperatury ciała. Jest to absolutnie podstawowe narzędzie do badania stanu zdrowia, które nigdy nie wiadomo, kiedy może się przydać. Bez niego niełatwo jest stwierdzić gorączkę, a wysoka temperatura może być bardzo groźna dla zdrowia, a nawet życia.
To samo dotyczy ważnego urządzenia, jakim jest ciśnieniomierz. Bada on jeden z podstawowych parametrów życiowych człowieka. Ciśnienie zawsze może skoczyć lub spaść, co wymaga odpowiedniej reakcji, w każdym domu powinien więc znaleźć się taki sprzęt. Jeśli nie potrafi się korzystać z jego tradycyjnej wersji, można wybrać ciśnieniomierz nadgarstkowy, z którego korzysta się dużo łatwiej i nie trzeba się tego specjalnie uczyć.

Zależnie od potrzeb

Poza tym niezbędny może być zakup urządzeń medycznych związanych z posiadanymi jednostkami chorobowymi. Z inhalatorów korzystają głównie osoby cierpiące na przykład na astmę (choć niektóre leki podaje się wziewnie, na przykład małym dzieciom). W przypadku maluchów przyda się także aspirator, czyli przyrząd do bezpiecznego odsysania wydzieliny z nosa. Osoby cierpiące na cukrzycę muszą też zaopatrzyć się w glukometr. Nowoczesne urządzenia tego rodzaju są bardzo wygodne w użyciu; stosuje się je głównie ze specjalnymi paskami.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *