Firma i BiznesOtwieramy agroturystykę. Od czego zacząć

4 lata ago3 min
https://i0.wp.com/infoway.pl/wp-content/uploads/2018/11/3333-1.jpg?fit=1200%2C557&ssl=1

Polacy upodobali sobie spędzanie wakacji czy innych wolnych dni w agroturystykach. Jest to szczególnie popularne wśród rodzin z małymi dziećmi, dla których możliwość przebywania na łonie natury jest zawsze cudownym doświadczeniem. Jeżeli zatem agroturystyka to pomysł na biznes, już podczas pierwszych etapów jej zakładania warto pomyśleć o strategicznych atrakcjach, by móc przyciągnąć klientów w przyszłości.

Agrobiznes – od czego zacząć?

Jeżeli na rozpoczęcie swojego agrobiznesu trzeba kupić działkę, warto poświęcić sporo czasu na znalezienie tej idealnej. A jaka będzie idealna? Dla spragnionych sielskości mieszczuchów liczy się bliskość lasu lub wody, a najlepiej i tego, i tego. Znalezienie atrakcyjnej działki jest zatem kluczowe, wiele pomysłów można bowiem zrealizować od zera, jednak trudno na szybko wyczarować las lub jezioro. Rodziny z dziećmi szukają takich atrakcji, często to dla nich ważniejsze niż nawet atrakcyjne domki wypoczynkowe czy pokoje w apartamentach.

Ogród warzywny

Już na samym początku warto założyć ogród warzywny oraz sad z owocami. W agroturystykach na czasie są przecież posiłki przygotowywane z własnych owoców oraz warzyw. Sad daje plony dopiero po kilku latach, dlatego lepiej pomyśleć o tym wcześniej. Poza tym przygotowanie kawałka ziemi pod uprawę warzyw to również niemałe wyzwanie. Warto zatem zająć się tym wcześniej, bo dla rodzin z dziećmi, ogródek warzywny w gospodarstwie agroturystycznym to zawsze duża atrakcja. Dzieci uwielbiają przecież samodzielnie zrywać truskawki albo pomidory prosto z krzaka.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *