Dom i MieszkanieTelewizor – Twoje okno na Świat!

3 lata ago6 min
https://i0.wp.com/infoway.pl/wp-content/uploads/2020/06/maxelektro-sklep-z-telewizorami.jpg?fit=800%2C534&ssl=1

Wielu z nas wychowywało się w czasach, gdy telewizor był wyznacznikiem luksusu. Dzisiaj każdy może pozwolić sobie na nowoczesne sprzęty RTV, których wszystkich funkcji często nie sposób nawet zapamiętać. Telewizor to Twoje prawdziwe okno na Świat! Innowacyjne technologie zrewolucjonizowały nasze postrzeganie Świata i niemal każdego dnia odkrywamy nowe możliwości sprzętów elektronicznych. Czy jest coś o czym powinniśmy pamiętać przed wyjściem do sklepu z telewizorami? Dobrze jest poznać podstawowe typy telewizorów, przemyśleć jakich funkcji oczekujemy i jaki budżet możemy przeznaczyć – możliwości jest naprawdę wiele!

sklep z telewizorami maxelektro

Czym kierować się przy wyborze telewizora?

Pierwszą zauważalną różnicą jest oczywiście wielkość, wyrażana w wartości przekątnej ekranu, która może wynosić od 32 do nawet 86 cali! Ogranicza nas tutaj właściwie tylko wolna przestrzeń, gdyż należy pamiętać, że im potężniejszy ekran, tym większa powinna być odległość od siedziska. W przypadku telewizorów 32 calowych zaleca się minimum 1,3 metra, ale już od największych 86 calowych telewizorów należy siedzieć w odległości minimum 3,5 metra. Nie każdy więc może pozwolić sobie na zamontowanie tak pokaźnego kina domowego. Niemniej jednak, niebywała jakość obrazu i krystaliczna czystość dźwięków to atuty każdego telewizora Panasonic, wzbogaconego o szereg dodatkowych funkcji.

maxelektro telewizor panasonic

Telewizory LCD, LED, OLED – jak połapać się w tych skrótach?

Wymienione wyżej skróty odnoszą się do rodzaju podświetlenia. W ciekłokrystalicznych, lekkich, cienkich i prawie całkowicie pozbawionych ramki telewizorach LCD stosowane są lampy CCFL. W telewizorach LED jak sama nazwa wskazuje, stosowane są niewielkie diody LED. Możemy tutaj wyróżnić wersję Full LED, która gwarantuje równomierne podświetlenie całego ekranu i opcję Edge LED, w której diody rozmieszczone są przy krawędziach ekranu. Uzyskujemy dzięki temu wysoki współczynnik kontrastu pozytywnie wpływające na jakość obrazu i odwzorowanie kolorów. Powyższa technologia jest efektywniejsza od podświetlenia CCFL, a zaletą obydwu wymienionych typów jest stosunkowo niski pobór energii.

Kolejną kategorię stanowią telewizory OLED, w których pojedyncze diody organiczne tworzą poszczególne piksele, dzięki czemu otrzymujemy głęboką czerń i wysoką jakość kolorów. Niestety tego typu technologia wciąż jest dość kosztowna.

Oczywiście to nie wszystkie dostępne opcje. W nowoczesnych wnętrzach coraz częściej spotykamy telewizory z zakrzywionym ekranem, dzięki którym mamy wrażenie, że obraz otacza nas z każdej strony! Gwarantuje to niezwykle realistyczne doznania podczas oglądania!

maxelektro sklep z telewizorami

Standard o jakim dawniej nikt nie marzył!

Niemalże wszystkie dostępne modele telewizorów posiadają szereg dodatkowych funkcji, jak nagrywania obrazu, połączenie z Wi-Fi, czytnik kart pamięci, USB, wejście PC i wiele, wiele innych. Kupując nowy telewizor warto sprawdzić także dostępność opcji Smart TV. Funkcja przeglądarki internetowej, My Home Screen, Swipe&Share, HbbTV, chociaż z nazwy brzmią całkiem obco, to tak naprawdę są banalnie proste w obsłudze i pozwalają nam w pełni korzystać z odkryć współczesnych technologii.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *